Στο πλαίσιο της Πανελλαδικής Ημέρας Δράσης
Γράφει ο ΘΡΑΣΟΣ ΑΒΡΑΑΜ
![](https://cdn.stonisi.gr/repository/2019/por5.jpg)
Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου 22 Φεβρουαρίου στη Μυτιλήνη δυναμική συγκέντρωση και πορεία αλληλεγγύης στα πλαίσια της Πανελλαδικής Ημέρας δράσης ενάντια στον ρατσισμό και τον φασισμό.
![](https://cdn.stonisi.gr/repository/2019/por3.jpg)
Παράλληλα το παρών στη συγκέντρωση έδωσαν ο περιφερειακός σύμβουλος της «Ανταρσία στο Αιγαίο» Νίκος Μανάβης, η επικεφαλής της δημοτικής κίνησης «Με πυξίδα τον πολίτη» και δημοτική σύμβουλος του Δήμου Μυτιλήνης Εριφύλη Χιώτελη, η δημοτική σύμβουλος Βασιλική Ανδρεάδελλη, η σύμβουλος της Κοινότητας Μυτιλήνης με τη "Δημοκρατική Μυτιλήνη" Μίνα Αδαλή καθώς και συνδικαλιστικά στελέχη πρωτοβάθμιων σωματείων της Λέσβου.
![](https://cdn.stonisi.gr/repository/2019/por4.jpg)
Η πορεία ξεκίνησε στη 1 το μεσημέρι και οι διαδηλωτές πορεύτηκαν διαμέσου της Ερμού στην Επάνω Σκάλα και από εκεί στην Γενική Γραμματεία Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής.
![](https://cdn.stonisi.gr/repository/2019/por6.jpg)
![](https://cdn.stonisi.gr/repository/2019/por2.jpg)
![](https://cdn.stonisi.gr/repository/2019/por9.jpg)
![](https://cdn.stonisi.gr/repository/2019/por10.jpg)
![](https://cdn.stonisi.gr/repository/2019/por1.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.