Αναδημοσίευση από Αντιφασιστική Επιτροπή Γειτονιάς
Ήταν μια πετυχημένη εκδήλωση. Η συμμετοχή ξεπέρασε τα 65 άτομα. Επίσης συμμετείχαν και μια σειρά από κινηματικές συλλογικότητες του LGBT χώρου, όπως η HOMOphonia, η Good as you(th), η Θετική Φωνή κι η Λεσβιακή Ομάδα Θεσσαλονίκης. Ακόμα, το παρόν δήλωσαν η Αντιφασιστική Συνέλευση Αλληλεγγύης, η Αντιφασιστική Συνέλευση Καλαμαριάς, το Αντιφασιστικό Μέτωπο Γιαννιτσών, η Κίνηση «Απελάστε τον Ρατσισμό» κι οι πολιτικές αριστερές οργανώσεις «Κόκκινο» και «Ξεκίνημα».
Η εκδήλωση άφησε σε όλους- οργανωτές και συμμετέχοντες- πολύ θετικές εντυπώσεις και ανέβασε την όρεξή μας για τη συνέχεια! Ανανεώνουμε, λοιπόν, το ραντεβού μας στους αγώνες και στα κινήματα!
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.